Kapalı Halı Saha

Kapalı Halı Saha

Suni Çim Kapalı Halı Saha Yapımında Lider Dizayn Spor

Kapalı Halı Sahalar

Açık halı sahaların aksine kapalı sahaların üstü ve çevresi kapalıdır. Kapalı halı sahalar, özellikle kış aylarında tercih edilmektedir. Hava koşullarından etkilenmeyen kapalı halı sahalarda futbol kalitesi yüksek müsabakalar yapılabilir.

Kapalı halı sahalar; Brandalı Kapalı, Sac Kaplamave Panel Kaplama olarak üç tipte inşa edilmektedir. Kapalı halı saha yapımı konusunda alternatiflerden biri üstü çelik aksamıyla birleştirilmiş mevsim şartlarına göre yanları açılıp kapatılabilen branda ile örtme yöntemidir. Dışarıdan kapalı bir stadyumu andırır.

0
97

ÜLKE

0
12500

SPOR TESİSİ YAPIMI

0
10000

FUTBOL SAHASI

Kapalı Halı Sahanın Dış Dizaynı

Kapalı saha dış dizayn olarak uzaktan mini bir futbol sahası gibi gerçekçi bir görünüme sahiptir. Branda rengi olarak genellikle beyaz renk kullanılır fakat isteğe göre çizgili de yapılabilir. Brandaların alt tarafı açılıp kapanabilir özellikte olup bu özellik ile kapalı sahanın bir tek kışın değil her mevsimde elverişli olması sağlanır.

Kapalı Halı Sahanın İç Dizaynı

Kapalı halı sahanın iç bölümüne bakacak şekilde suni çimlerin bittiği yerlere PVC kaplamalı tel örgüler çekilir. Kapalı halı sahanın iç kısmına ise 15cmx15cm göz aralığına sahip, özel paraşüt ipinden örülmüş tavan ağı gerilir. Kapalı sahada bir tek giriş kapısı bulunur o da soyunma kabinlerine yakın olan kalenin arkasına yapılır. Soyunma odalarının iç dizaynı isteğe göre değişiklik gösterebilmektedir. Oyuncuların konsantrasyonunu olumlu yönde etkilemesi için aydınlatmalar profesyonel futbol sahası gibi her yeri aydınlatacak şekilde kurulmalıdır. İyi aydınlatmaya sahip halı sahalar daha çok müşteri çekmektedir. İsteğe göre dijital skorbord yapılmaktadır.

Kapalı Halı Saha Yapımı Aşamaları

11

Zemin Hazırlığı

Kapalı halı saha kurulumundaki önemli faktörlerden bir tanesi de zemindir. Zemin tamamen düzeltilmelidir ve bu esnada çökme riski olan kısımlar iyice sıkıştırılarak gerekli önlemler alınmalıdır. Bu konuya azami özen gösterilmelidir. Zemin için harita mühendislerinden yardım alınarak kazıklar çakılır ve iş makinalarıyla bir kazı yapılır. Kazı yapılan bölgeye kalıplar çakılır ve inşaat demirleri kalıplara yerleştirilir. Yaklaşık 70cm genişliğinde beton dökülür ve betonun iç kısmında kalan boş alana da mıcır dolgu boşaltılır. Böyelece zemin işlemi tamamlanır.

22

Çelik Konstrüksiyon Yapılması

Zemin bittikten sonra temel iskeleti kurulmaya başlanır ve temellerin atılıcağı yerlere 3 metre çelik kolonlar döşenir. Belirli aralıkla yükselen bu çelik kolonlar daha sonra daha önceden hazırlanan çelik konstrüksiyon makasları havada vinç yardımı ile birleştirilir ve halı sahanın demir konstrüksiyonu hazırdır.

33

Suni Çim Halının Serilmesi

Altyapı ve çelik aksamı biten kapalı halı saha yapımı işinde sıra suni çim halı zemin döşenmesine gelmiştir. Sahanın içine serilen ince mıcır mastar çekilerek düzeltilir ve sentetik çim halı yüzeyinde çökme ile tümsek oluşması engellenmiş olur. Genelde 55mm hav boyuna sahip suni çim kullanılır. Suni çim içine kum dolgu ve üzerine standart olarak siyah kauçuk granül atılır. Gri granül de tercih edilebilir.

44

Sahayı Branda/Sac/PVC ile Kapatmak

Son iş brandadır ve daha önceden hazırlanmış brandalar getirilip sahanın üzerine kaplanır. Müşterinin tercihine göre çatı kaplaması sac veya PVC malzeme olarak da yapılabilmektedir. Bütün kapalı halı sahaların yan tarafları açılıp kapanabilen brandayla yapılmaktadır. Yazın brandalar açılır, kışın ise kapatılabilir.

Tecrübeli Dizayn Spor ekibinden kapalı halı saha yapımı konusunda bilgi ve fiyat teklifi alabilirsiniz.

Kapalı Halı Saha Ölçüleri

  • 18m * 36m = 648 m² (çok amaçlı)
  • 20m * 40m = 800 m²
  • 25m * 40m = 1000 m²
  • 25m * 45m = 1125 m²
  • 27m * 47m = 1269 m²
  • 30m * 50m = 1500 m²

Kapalı Halı Saha Yapım Maliyeti

Kapalı halı saha projelerinizi anahtar teslim olarak yapmaktayız. Kapalı halı saha yapım maliyeti; sahanın ölçülerine, kullanılacak suni çim modeline ve çelik aksamına göre göre değişiklik göstermektedir. Tecrübeli Dizayn Spor ekibinden kapalı halı saha yapımı konusunda bilgi ve fiyat teklifi alabilirsiniz.