Çok Amaçlı Sahalar

Çok Amaçlı Sahalar

Çok Amaçlı Saha Yapımında Lider Dizayn Spor

Çok Amaçlı Sahalar

Çok amaçlı sahalar, birçok sporun aynı yerde yapılmasını mümkün kılan, özel zeminlere sahip spor alanlarıdır.  En çok tercih edilen çok amaçlı sahalar futbol, basketbol sahalarıyla tenis kortlarının birlikte olduğu üçlü spor alanlarıdır. Çok amaçlı sahalarda oynanabilecek sporlar sınırsızdır. Voleybol, badminton, hentbol ve aklınıza gelebilecek diğer sporlar entegre edilebilir. Genel olarak siteler, toplu konutlar, oteller ve okullar çok amaçlı saha yapımını tercih etmektedir. Dizayn Spor, çok amaçlı sahaları açık ve kapalı olarak beş farklı zemin çeşidi ile inşa edilmektedir.

Çok Amaçlı Saha Yapımında Kullanılan Zemin Çeşitleri:

1- Suni Çim Çok Amaçlı Saha

2- Tartan Zemin Çok Amaçlı Saha

3- Poliüretan Zemin Çok Amaçlı Saha

4- Akrilik Zemin Çok Amaçlı Saha

5- Parke Zemin Çok Amaçlı Saha

0
97

ÜLKE

0
12500

SPOR TESİSİ YAPIMI

Image
Çok Amaçlı Saha Zemini
Aydınlatma
Demir Direkler
Asfalt veya Beton
Tel Örgü

Suni Çim Çok Amaçlı Sahalar

Suni çim zeminli çok amaçlı sahalar, kum dolgulu olduğu için basketbol da dahil olmak üzere bütün sporlar için uygundur. Ekonomik ve kullanım açısından dayanıklıdır. Özellikle okul bahçelerinde, sitelerin ve toplu konut projelerinin spor alanlarında tercih edilmektedir. Mini futbol, tenis, voleybol ve basketbol gibi en çok tercih edilen oyunlar bu sahalarda bir arada olabilmektedir.

Tartan Zemin Çok Amaçlı Sahalar

Tartan zeminli çok amaçlı sahalar, EPDM granüllerden oluşturulan kalın ve elastik kauçuk zeminlerdir.İstenilen renklerde ve şekillerde zemine sıcak olarak dökülür. Genellikle 5mm EPDM ve 8mm SBR katman olacak şekilde yerinde döküm olarak uygulanmaktadır. Tartan zeminli çok amaçlı sahalar; okullar, siteler tarafından tercih edildiği gibi aynı zamanda kapalı spor salonlarında da tercih edilmektedir.

Poliüretan Zemin Çok Amaçlı Sahalar

Poliüretan zemin çok amaçlı sahalar; çizilmeye, güneş ışınlarına, her türlü aşınma ve deformasyonlara karşı dayanıklıdır. İç ve dış mekanlara uygulanabilen poliüretan kaplama; esnek, kayma ve aşınma yapmayan, tek parça halinde uygulanan, birçok renk seçeneği bulunan bir zemin türüdür. Poliüretan zemin kaplama ile mat, parlak ve renkli yüzeyler oluşturulabilir.

Akrilik Zemin Çok Amaçlı Sahalar

Akrilik çok amaçlı saha zeminleri, elastik ve kaymaz özelliğe sahip zeminlerdir. Her hava koşulunda kullanılabilen, yoğun kullanım trafiğine dayanıklı, kırılma ve çatlak yapmayan bir zemin kaplamasıdır. Birçok renk seçeneği ile istenilen renk kombinasyonları yapılabilir. Akrilik zemin kaplama malzemesiyle sert ve esnek zeminler oluşturulabilir. Akrilik çok amaçlı saha zeminleri, kaplama katmanlarına göre üç farklı şekilde uygulanmaktadır.

Parke Zemin Çok Amaçlı Sahalar

Parke zeminli çok amaçlı sahalar, özellikle kapalı spor salonları ve profesyonel basketbol, voleybol ve hentbol sahalarında tercih edilen yüksek kaliteli zeminlerdir. Dizayn Spor çok amaçlı parke zeminleri; yenilikçi tasarımı, kaymaz olması, zemin dayanıklılığı ve top sekme performansı gibi özellikleri ile sporcuların tüm ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

Çok Amaçlı Saha Ölçüleri

Çok amaçlı saha ölçüleri için tam bir standart olmamak ile beraber en çok tercih edilen ölçü 18 x 36 metredir. Bu ölçüler içerisine standart tenis kortu, basketbol sahası ve mini futbol sahası rahatça sığmaktadır. Toplu konut siteleri, okul gibi benzeri alanlarda ölçüler dahilinde daha küçük veya büyük çok amaçlı spor sahaları kurulabilmektedir.

Çok Amaçlı Saha Yapım Maliyeti

Çok amaçlı saha projelerinizi anahtar teslim olarak yapmaktayız. Çok amaçlı saha yapım maliyeti; saha ölçülerine ve kullanılacak zemin özelliklerine göre değişmektedir. Tecrübeli Dizayn Spor ekibinden çok amaçlı saha yapımı konusunda bilgi ve fiyat teklifi alabilirsiniz.