Tenis Kortları

Tenis Kortları

Tenis Kortu Yapımında Lider Dizayn Spor

Tenis Kortları

Tenis kortları yapımında topun zemine karşı olan direnci oyun kalitesi için çok önemlidir. Topun zemin ile temas ettikten sonra tekrar çıkış gücü, oyun performansını oldukça etkilemektedir. Dizayn Spor tenis kortu zeminleri amatör ve profesyonel tenisçilere istedikleri oyun kalitesini sunmaktadır.

Dizayn Spor, tenis kortlarını açık ve kapalı olarak üç farklı zemin çeşidi ile inşa etmektedir. Uluslararası standartlara göre ürettiğimiz suni çim, tartan ve akrilik zemin tenis kortları ile sporculara maksimum oyun performansı sunmaktayız.

Tenis Kortları, Uluslararası Tenis Federasyonu (ITF) tarafından belirlenen norm ve standartlara göre inşa edilmekte olup, ITF tarafından gerekli testler yapılarak ITF sertifikalı olarak tarafınıza teslim edilmektedir. Ayrıca zemin kaplama uygulaması haricinde, bir tenis kortu için gerekli olan bütün malzemeleri sağlamaktayız.

Tenis Kortu Yapımında Kullanılan Zemin Çeşitleri:

1- Suni Çim Tenis Kortu

2- Tartan Zemin Tenis Kortu

3- Akrilik Zemin Tenis Kortu

0
97

ÜLKE

0
12500

SPOR TESİSİ YAPIMI

Suni Çim Tenis Kortları

Dizayn Spor’un tenis kortları için özel olarak ürettiği suni çimler; tüm hava koşullarına dayanıklı, güvenli ve konforludur. Yumuşak ve aşınmaz sentetik çim dokusu, oyunculara hareket özgürlüğü sağlar. Oyuncu güvenliği ve performansının yanı sıra istikrarlı top sekmesi sağlayarak oyunun kalitesini artırır. Ayrıca suni çim tenis kortları, su tasarrufu sağlayarak çevre korumaya katkıda bulunur. Suni çim tenis kortları, Uluslararası Tenis Federasyonu (ITF) standartlarında 20mm ve 30mm arası suni çim halılardan yapılır. Suni çim tenis kortları açık veya kapalı olarak inşa edilebilmektedir.

Tartan Zemin Tenis Kortları

Tartan tenis kortu zemini, esneklik dengesi özelliği ile tenis severler için ideal bir oyun zemini oluşturmaktadır. Tartan tenis kortu, EPDM ve SBR granül olmak üzere iki katmandan oluşmaktadır. Bu katmanların kalınlığı istek ve ihtiyaca göre değişebilmektedir. En çok uygulanan kalınlık ise 8 mm SBR + 5 mm EPDM toplamda 13 mm şeklindedir. Dizayn Spor tartan zemin tenis kortları; esnekliği, darbe emiciliği, kaymaz olması, UV dayanımı, farklı iklim koşullarına dayanıklılığı ile gibi özellikleri ile tenisçilerin ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Tartan zemin tenis kortları açık veya kapalı olarak inşa edilebilmektedir.

Akrilik Zemin Tenis Kortları

Akrilik tenis kortu zemini, uygulaması kolay ve ekonomik bir zemin türüdür. Akrilik tenis kortu zemini, elastik ve kaymaz özelliğe sahiptir. Farklı iklim koşullarına ve yoğun kullanım trafiğine oldukça dayanıklı, kırılma ve çatlak yapmayan bir zemin kaplamasıdır. Birçok renk seçeneği ile istenilen renk kombinasyonları yapılabilir. Akrilik zemin kaplama malzemesiyle tenis kortlarında, sert ve esnek zeminler oluşturulabilir. Akrilik tenis kortu zeminleri, kaplama katmanlarına göre üç farklı şekilde uygulanmaktadır. Akrilik zemin tenis kortları açık veya kapalı olarak inşa edilebilmektedir.

Image
Tenis Kortu Zemini
Tenis Filesi
Aydınlatma
Demir Direkler
Asfalt veya Beton
Tel Örgü

Açık Tenis Kortu Yapımı

Profesyonel tenis karşılaşmalarında, sitelerinin bahçelerinde, okul bahçelerinde, belediyelerin ücretsiz tenis kortlarında ve otel spor alanlarında farklı zemin çeşitleri kullanılarak açık tenis kortları tercih edilmektedir. Açık tenis kortlarının zeminlerinde; suni çim, tartan ve akrilik zemin kullanılabilinir.

Açık tenis kortlarının genel özellikleri:

Açık tenis kortu zemin çeşitleri: suni çim, akrilik zemin, tartan zemin olabilir.

Tel örgü yapısı: PVC kaplama çevre teli en az 4 metre yüksekliğinde demir konstrüksiyona montaj edilir.

Tenis kortu aydınlatması: 400W halide projektör veya 200W LED projektör kullanılabilir.

Tenis filesi ölçüleri: 12,8m genişliğinde ve 1,07m yüksekliğindedir.

Kapalı Tenis Kortu Yapımı

Resmi spor salonlarında, ticari tenis kortlarında, tenis okullarında farklı zemin çeşitleri kullanılarak kapalı tenis kortları tercih edilmektedir. Kapalı tenis kortları,özellikle kış aylarında olumsuz hava koşullarından etkilenmekistemeyenlerin tercihidir. Kapalı tenis kortlarının zeminlerinde; suni çim, tartan ve akrilik zemin kullanılabilinir.

Kapalı tenis kortlarının genel özellikleri:

Kapalı tenis kortu zemin çeşitleri: suni çim, akrilik zemin, tartan zemin olabilir.

Çelik konstrüksiyon yapısı: Ana kolonlar 3-4 metre yüksekliğinde ve toplam yükseklik 10-11 metre yüksekliğindedir.

Tenis kortu aydınlatması: 400W halide projektör veya 200W LED projektör kullanılabilir.

Tenis filesi ölçüleri: 12,8m genişliğinde ve 1,07m yüksekliğindedir.

Image
Tenis Kortu Zemini
Tenis Filesi
Çelik Konstrüksiyon

Tenis Kortu Ölçüleri

Tenis Kortları, Uluslararası Tenis Federasyonu (ITF) tarafından belirlenen standartlara göre tenis kortu yapım alanı, boyda 36 metre ende ise 18 metre toplamda ise 668 metrekaredir. Tenis kortları uluslararası ölçülerin dışında amatör kullanımlar ve hobi için daha ufak veya daha büyük ölçülerde yapabilmekteyiz.

Tenis Kortu Yapım Maliyeti

Tenis kortu projelerinizi anahtar teslim olarak yapmaktayız. Tenis kortu yapım maliyeti; saha ölçülerine ve kullanılacak zemin özelliklerine göre değişmektedir. Tecrübeli Dizayn Spor ekibinden tenis kortu yapımı konusunda bilgi ve fiyat teklifi alabilirsiniz.