Atletizm Pistleri

Atletizm Pistleri

Atletizm Pisti Yapımında Lider Dizayn Spor

Atletizm Pistleri

Dizayn Spor atletizm pisti zeminleri, sporcu sağlığını korumak ve performansını artırmak için tasarlanmıştır. Yumuşak ve darbeleri emici özelliğe sahiptir. Bu sistemler iç ve dış mekanda üst düzey bir performans gösterdiği gibi her türlü hava koşuluna dayanıklıdır.

Atletizm pistleri çoğunlukla profesyonel futbol sahalarıyla olimpiyat sahaları etrafına yapılmaktadır. Olimpiyat sahası etrafına yapılacak atletizm pistleri genellikle profesyonel oyunlarda ve müsabakalarda kullanılacağı için tartan zemin kullanılması zorunludur.

Atletizm Pisti Yapımında Kullanılan Zemin Çeşitleri:

1- Poliüretan Zemin Atletizm Pisti

2- Sandviç Sistem Atletizm Pisti

3- Sprey Kaplama Sistem Atletizm Pisti

4- Tartan Zemin Atletizm Pisti

Profesyonel olarak kullanılmayacak atletizm pistlerinde veya park bahçe gibi yerlerde yapılan koşu yollarında ise daha uygun olan kiremit rengi kum dolgulu suni çim halı koşu yolları tercih edilmektedir.

0
97

ÜLKE

0
12500

SPOR TESİSİ YAPIMI

Poliüretan Zemin Atletizm Pistleri

Poliüretan zemin atletizm pistleri, sentetik kaplama, DIN ve Uluslararası Federasyonların normlarına uygunluğu belgelenmiş, 13 mm poliüretan katman üzerine, içerisine EPDM granül yataklandırılmış 4 mm poliüretan kaplama ile toplam 17 mm kalınlıkta kompakt sistemle uygulaması yapılmaktadır.

Sandviç Sistem Atletizm Pistleri

Sandviç sistem atletizm pistleri; EDPM katman, poliüretan katman, elastik tabaka ve primer tabaka katmanlarından oluşmaktadır. Alt katmanda 10 cm asfalt tabaka ve üst katmanda kauçuk sistem zemin kaplama katmanları bulunmaktadır.

Sprey Kaplama Sistem Atletizm Pistleri

Sprey kaplama sistem atletizm pistleri; primer, elastik tabaka, primer ve sprey katmanlarından oluşmaktadır. Bu sistem basit yapısından dolayı ekonomik bir çözümdür. Sprey kaplama sisteminin temel katmanı 12 mm kalınlığında darbe emici katmanın poliüretan bağlayıcılarla birleşiminden oluşur. Temel katmanın yüzeyi ise 3 mm kalınlığında poliüretan dolgu ve ince EPDM granüllerle kaplanır.

Tartan Zemin Atletizm Pistleri

Tartan zemin atletizm pistleri, EPDM ve SBR granül katmanlarından oluşmaktadır.Tartan zemin, genellikle altta 8mm SBR kauçuk ve üstte 5mm kiremit rengi EPDM kauçuktan yapılmaktadır. Bu zeminler sıcak kauçuğun yerinde döküm yapılması ve finişer marifeti ile yapılmaktadır. Aşınma direnci oldukça yüksek ve emicilik özelliği güçlü malzemelerdir.

Atletizm Pisti Ölçüleri

Atletizm pistler genellikle 8 kulvardan oluşur. 6-10 arası olabilir ama standart koşu yarışları için 8 veya 9 kulvar olmalıdır. Atletizm pistinin uzunluğu 400 metredir. 400 metre denilen bu uzunluk kulvarların en içte olanının koşu çizgisinin mesafesidir. Pistin en iç kenarının standart uzunluğu 398 metre 11 santimetredir. Ancak koşucu pistin en dış kısmından koşmaya devam ederse bu uzunluk ise 453 metreyi bulmaktadır. Kulvarların genişlikleri 122 cm’dir.

Atletizm Pisti Yapım Maliyeti

Atletizm pisti projelerinizi anahtar teslim olarak yapmaktayız. Atletizm pisti yapım maliyeti; alan ölçülerine ve kullanılacak zemin özelliklerine göre değişmektedir. Tecrübeli Dizayn Spor ekibinden atletizm pisti yapımı konusunda bilgi ve fiyat teklifi alabilirsiniz.