Voleybol Sahaları

Voleybol Sahaları

Voleybol Sahası Yapımında Lider Dizayn Spor

Voleybol Sahaları

Açık ve kapalı voleybol sahası zemin yapımında profesyonel Dizayn Spor voleybol zeminleri voleybol sporunu kolaylaştırır, sporculara maksimum performans sağlar.

Dizayn Spor, voleybol sahalarını açık ve kapalı olarak dört farklı zemin çeşidi ile inşa etmektedir.

Voleybol Sahası Yapımında Kullanılan Zemin Çeşitleri:

1- Akrilik Zemin Voleybol Sahası

2- Tartan Zemin Voleybol Sahası

3- Parke Zemin Voleybol Sahası

4- Poliüretan Zemin Voleybol Sahası

0
97

ÜLKE

0
12500

SPOR TESİSİ YAPIMI

Akrilik Zemin Voleybol Sahaları

Akrilik voleybol zemin uygulaması; uygulaması kolay, ekonomik ve voleybola elverişli bir zemin türüdür. Akrilik voleybol zemini; elastik ve kaymaz özelliğe sahiptir. Farklı iklim koşullarına ve yoğun kullanım trafiğine oldukça dayanıklı, kırılma ve çatlak yapmayan bir zemin kaplamasıdır.  Akrilik voleybol sahası zeminleri, kaplama katmanlarına göre üç farklı şekilde uygulanmaktadır.

Tartan Zemin Voleybol Sahaları

Tartan voleybol zemin uygulaması, iki tabakadan oluşur ve su geçirgen bir özelliğe sahiptir. EPDM tabaka üstte, SBR granül tabaka alttadır. Dizayn Spor tartan voleybol zeminleri; esnekliği, darbe emiciliği, kaymaz olması, UV dayanımı, farklı iklim koşullarına dayanıklılığı ile gibi özellikleri ile voleybol severlerin ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

Parke Zemin Voleybol Sahaları

Parke voleybol zemin kaplaması, en çok kapalı voleybol sahalarında tercih edilen yüksek kaliteli zeminlerdir. Dizayn Spor voleybol parke zeminleri; yenilikçi tasarımı, kaymaz olması, zemin dayanıklılığı ve top sekme performansı gibi özellikleri ile profesyonel voleybolcuların ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Voleybol sahalarında yaygın olarak akçaağaç ve meşe parke zemini kullanılmaktadır.

Poliüretan Zemin Voleybol Sahaları

Poliüretan voleybol zemin kaplama, beton yüzeylerde uygulanan koruyucu zemin kaplamasıdır. İç ve dış mekanlara uygulanabilen poliüretan kaplama; esnek, kayma ve aşınma yapmayan, tek parça halinde uygulanan, birçok renk seçeneği bulunan bir zemin türüdür. Poliüretan zemin kaplama ile mat, parlak ve renkli yüzeyler oluşturulabilir.

Voleybol Sahası Ölçüleri

Voleybol saha ölçüleri 18 metre uzunluğunda, 9 metre genişliğinde bir dikdörtgendir. Bu dikdörtgeni tam ortasından ayıran bir voleybol filesi vardır. Voleybol filesinin yüksekliği erkeklerde 2.43 metre, kadınlarda 2.24 metredir.  Bu file, voleybol sahası alanını 9’ar metrekarelik iki eşit kareye böler. Bu iki kare her iki takımın yarı sahasıdır. Bu kareleri 3 metre, 6 metre uzunluklarında iki bölgeye ayıran bir 3 metre çizgisi bulunur.

Voleybol Sahası Yapım Maliyeti

Voleybol saha projelerinizi anahtar teslim olarak yapmaktayız. Voleybol sahası yapım maliyeti; saha ölçülerine ve kullanılacak zemin özelliklerine göre değişmektedir. Tecrübeli Dizayn Spor ekibinden voleybol sahası yapımı konusunda bilgi ve fiyat teklifi alabilirsiniz.