Nizami Futbol Sahası

Nizami Futbol Sahası

Suni Çim Nizami Futbol Sahası Yapımında Lider Dizayn Spor

Nizami Futbol Sahaları

Nizami futbol sahalar, profesyonel futbolcu ve takımlar için inşa edilen, suni çim halı ile kaplanmış futbol için özel bir zemine sahip olan dikdörtgen şeklindeki spor alanlarıdır. Nizami futbol sahaları «FIFA QUALITY» ve «FIFA QUALITY PRO» standartlarına uygun olarak yapılmaktadır. Suni çim nizami futbol sahaları; Uluslararası FIFA standartlarına göre minimum 45x90m maksimum 90x120m ölçülerinde yapılmaktadır.

Profesyonel suni çim futbol sahaları için üretmiş olduğumuz özel iplikli ve yoğun sıklıkta halılarımız FIFA standartlarına uygundur ve testlerden geçmiştir. FIFA’nın akredite ettiği laboratuvar testlerinden geçmiş profesyonel suni çim futbol halı modellerimiz yurt içinde ve yurt dışında birçok halı sahada kullanılmaktadır.

0
97

ÜLKE

0
12500

SPOR TESİSİ YAPIMI

0
10000

FUTBOL SAHASI

Nizami Futbol Sahası Suni Çim Zemini Özellikleri

Nizami futbol sahalarının suni çim halıları, halı sahalarda oynadığımız zeminler ile aynı olamaz. Profesyonel futbol maçlarının yapılacağı zeminlerin FIFA tarafından belirlenmiş standartları vardır ve yine FIFA tarafından bizzat teftiş edilir.

FIFA’nın suni çim zemin standartları «FIFA QUALITY» ve «FIFA QUALITY PRO» olarak belirlenmiştir ve FIFA tarafından denetlenen sahalar zemin özelliklerine göre bu sertifikaların birisini almaya hak kazanır veya hiçbirisini alamaz.

FIFA Testleri Hakkında

FIFA, sertifikalarını saha zeminleri denetlenerek verilir. Yaygın ve yanlış bir kanı FIFA standartlarında suni çim ile yapılan bütün sahaların FIFA sertifikası almaya hak kazanacaklarıdır ve bu yanlıştır.

FIFA sertifikası almak için sahanın zemin aşamasından başlayarak bitişine kadar 20’den fazla teste tabi tutulması gerekir ve eğer testleri geçerse o saha için uygun olan «FIFA QUALITY» veya «FIFA QUALITY PRO» sertifikası FIFA tarafından düzenlenir.

Nizami Futbol Sahası Ölçüleri

Profesyonel futbol maçlarının oynanacağı futbol sahaları ve stadyumların belirli standartları sağlaması gerekmektedir. Futbol oynanması için standartlar arasında saha ölçüleri ve saha zemini yer almaktadır. Halı saha yapımı ölçüler farklıdır. Nizami sahaların ölçüleri futbol kurallarının birinci maddesinde belirtilmiştir. Buna göre oyun alanı dikdörtgen şeklindedir. Futbol sahasının eni yani kale çizgileri 45 ila 90m aralığında olmak zorundadır. Futbol sahasının boyu yani taç çizgileri ise 90 ile 120m aralığında olmak zorundadır. Profesyonel futbol maçlarının yapılacağı bir futbol sahasında mutlaka bu ölçülere sadık kalınmalıdır. Profesyonel futbol sahaları için ölçü aralıkları yukarıdaki gibi olmakla beraber tamamen standardize edilmemiştir ancak kabul gören standart bir ölçü mevcuttur. Uluslararası maçların oynandığı sahaların çoğu 105m boyunda ve 68m enindedir. İlerleyen yıllarda bu standart bir ölçü haline getirilebilir. Bu nedenle bu rakamlar en uygun ölçüler olarak değerlendirilmektedir.

Nizami Futbol Sahası Yapım Maliyeti

Nizami suni çim futbol saha projelerinizi anahtar teslim olarak yapmaktayız. Nizami suni çim futbol sahası yapımmaliyeti; sahanın ölçülerine, kullanılacak suni çim modeline, «FIFA QUALITY» veya «FIFA QUALITY PRO» sertifika ücretlerine ve zemin özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Tecrübeli Dizayn Spor ekibinden nizami futbol sahası yapımı konusunda bilgi ve fiyat teklifi alabilirsiniz.