Basketbol Sahaları

Basketbol Sahaları

Basketbol Sahası Yapımında Lider Dizayn Spor

Basketbol Sahaları

Açık ve kapalı basketbol sahası zemin yapımında profesyonel Dizayn Spor basketbol zeminleri basketbol sporunu kolaylaştırır, sporculara maksimum performans sağlar.

Dizayn Spor, basketbol sahalarını açık ve kapalı olarak dört farklı zemin çeşidi ile inşa etmektedir.

Basketbol Sahası Yapımında Kullanılan Zemin Çeşitleri:

1- Akrilik Zemin Basketbol Sahası

2- Tartan Zemin Basketbol Sahası

3- Parke Zemin Basketbol Sahası

4- Poliüretan Zemin Basketbol Sahası

0
97

ÜLKE

0
12500

SPOR TESİSİ YAPIMI

Akrilik Zemin Basketbol Sahaları

Akrilik basketbol zemin uygulaması, basketbol sahaları için en çok tercih edilen, uygulaması kolay, ekonomik ve basketbola elverişli bir zemin türüdür. Akrilik basketbol zemini; elastik ve kaymaz özelliğe sahiptir. Farklı iklim koşullarına ve yoğun kullanım trafiğine oldukça dayanıklı, kırılma ve çatlak yapmayan bir zemin kaplamasıdır. Akrilik basketbol sahası zeminleri, kaplama katmanlarına göre üç farklı şekilde uygulanmaktadır.

Tartan Zemin Basketbol Sahaları

Tartan basketbol zemin uygulaması, iki tabakadan oluşur ve su geçirgen bir özelliğe sahiptir. EPDM tabaka üstte, SBR granül tabaka alttadır. Dizayn Spor tartan basketbol zeminleri; esnekliği, darbe emiciliği, kaymaz olması, UV dayanımı, farklı iklim koşullarına dayanıklılığı ile gibi özellikleri ile basketbol severlerin ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

Parke Zemin Basketbol Sahaları

Parke basketbol zemin kaplaması, en çok kapalı basketbol sahalarında tercih edilen yüksek kaliteli zeminlerdir. Dizayn Spor basketbol parke zeminleri; yenilikçi tasarımı, kaymaz olması, zemin dayanıklılığı ve top sekme performansı gibi özellikleri ile profesyonel basketbolcuların ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Basketbol sahalarında yaygın olarak akçaağaç ve meşe parke zemini kullanılmaktadır.

Poliüretan Zemin Basketbol Sahaları

Poliüretan basketbol zemin kaplama, beton yüzeylerde uygulanan koruyucu zemin kaplamasıdır. İç ve dış mekanlara uygulanabilen poliüretan kaplama; esnek, kayma ve aşınma yapmayan, tek parça halinde uygulanan, birçok renk seçeneği bulunan bir zemin türüdür. Poliüretan zemin kaplama ile mat, parlak ve renkli yüzeyler oluşturulabilir.

Basketbol Sahası Ölçüleri

Basketbol sahası ölçüleri birbirinden farklılık gösterse de FIBA standartlarına göre sahanın uzun kenarı 28 metre, kısa kenarı ise 15 metre olarak belirlenmiştir. Sahanın tam ortasında, alanı ikiye bölen bir çizgi bulunmaktadır. Bu çizgi üzerinde yer alan orta yuvarlak üzerinden hava atışı yapılmaktadır. Sahanın kısa kenarlarında yer alan basket potaları, çizginin 1,2 metre içerisinde yer almaktadır. Pota ölçüleri 1,8 x 1,2 metredir. Çemberin yerden yüksekliği 3,05 metre, çapı ise 45 cm’dir. Çemberin yerdeki izdüşümünden üç sayı çizgisine olan mesafe 6,75 metredir. Kısa kenara paralel olarak çizilen serbest atış çizgisi ise kısa kenara 5,80 metre uzaklıkta ve 3,60 metre uzunluğunda bir çizgidir. Üç sayı çizgisi ile sahanın uzun kenarı arasında 0,90 metrelik bir mesafe bulunmaktadır.

Basketbol Sahası Yapım Maliyeti

Basketbol saha projelerinizi anahtar teslim olarak yapmaktayız. Basketbol sahası yapım maliyeti; saha ölçülerine ve kullanılacak zemin özelliklerine göre değişmektedir. Tecrübeli Dizayn Spor ekibinden basketbol sahası yapımı konusunda bilgi ve fiyat teklifi alabilirsiniz.