Hentbol Sahaları

Hentbol Sahaları

Hentbol Sahası Yapımında Lider Dizayn Spor

Hentbol Sahaları

Açık ve kapalı hentbol sahası zemin yapımında profesyonel Dizayn Spor hentbol zeminleri hentbol sporunu kolaylaştırır, sporculara maksimum performans sağlar.

Dizayn Spor, hentbol sahalarını açık ve kapalı olarak dört farklı zemin çeşidi ile inşa etmektedir.

Hentbol Sahası Yapımında Kullanılan Zemin Çeşitleri:

1- Akrilik Zemin Hentbol Sahası

2- Tartan Zemin Hentbol Sahası

3- Parke Zemin Hentbol Sahası

4- Poliüretan Zemin Hentbol Sahası

0
97

ÜLKE

0
12500

SPOR TESİSİ YAPIMI

Akrilik Zemin Hentbol Sahaları

Akrilik hentbol zemin uygulaması; uygulaması kolay, ekonomik ve hentbola elverişli bir zemin türüdür. Akrilik hentbol zemini; elastik ve kaymaz özelliğe sahiptir. Farklı iklim koşullarına ve yoğun kullanım trafiğine oldukça dayanıklı, kırılma ve çatlak yapmayan bir zemin kaplamasıdır.  Akrilik hentbol sahası zeminleri, kaplama katmanlarına göre üç farklı şekilde uygulanmaktadır.

Tartan Zemin Hentbol Sahaları

Tartan hentbol zemin uygulaması, iki tabakadan oluşur ve su geçirgen bir özelliğe sahiptir. EPDM tabaka üstte, SBR granül tabaka alttadır. Dizayn Spor tartan hentbol zeminleri; esnekliği, darbe emiciliği, kaymaz olması, UV dayanımı, farklı iklim koşullarına dayanıklılığı ile gibi özellikleri ile hentbol severlerin ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

Parke Zemin Hentbol Sahaları

Parke hentbol zemin kaplaması, en çok kapalı hentbol sahalarında tercih edilen yüksek kaliteli zeminlerdir. Dizayn Spor hentbol parke zeminleri; yenilikçi tasarımı, kaymaz olması, zemin dayanıklılığı ve top sekme performansı gibi özellikleri ile profesyonel hentbolcuların ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Hentbol sahalarında yaygın olarak akçaağaç ve meşe parke zemini kullanılmaktadır.

Poliüretan Zemin Hentbol Sahaları

Poliüretan hentbol zemin kaplama, beton yüzeylerde uygulanan koruyucu zemin kaplamasıdır. İç ve dış mekanlara uygulanabilen poliüretan kaplama; esnek, kayma ve aşınma yapmayan, tek parça halinde uygulanan, birçok renk seçeneği bulunan bir zemin türüdür. Poliüretan zemin kaplama ile mat, parlak ve renkli yüzeyler oluşturulabilir.

Hentbol Sahası Ölçüleri

Uluslararası hentbol sahası 40 m x 20 m ölçülerinde, iki kale sahası ve bir oyun alanını içeren dik dörtgen şeklindedir. Hentbol sahasının uzunluğu 40 metre genişliği ise 20 metredir. Oyun alanının çevresinde; kale çizgilerinden itibaren en az 2 metre ve kenar çizgilerinden itibaren en az 1 metre genişliğinde bir emniyet alanının olması gerekir. Kaleler zemine veya arkalarındaki duvarlara sıkıca tutturulmalı; içten içe 3 metre genişliğinde ve 2 metre yüksekliğinde olmalıdır. Yan direkler ve üst direk bir kenarı 8 cm olan kare kesitinde olmalıdır. Kalelerin, giren topun kalede kalmasını sağlayacak şekilde ağ ile donatılmış olması gerekir. Kale direkleri arasındaki çizgi 8 cm, diğer tüm çizgiler ise 5 cm genişliğinde olmalıdır.

Hentbol Sahası Yapım Maliyeti

Hentbol saha projelerinizi anahtar teslim olarak yapmaktayız. Hentbol sahası yapım maliyeti; saha ölçülerine ve kullanılacak zemin özelliklerine göre değişmektedir. Tecrübeli Dizayn Spor ekibinden hentbol sahası yapımı konusunda bilgi ve fiyat teklifi alabilirsiniz.