Futbol Sahaları

Futbol Sahaları

Suni Çim Futbol Sahası Yapımında Lider Dizayn Spor

Futbol Sahaları

Futbol sahaları için üretilen Dizayn Spor suni çimleri, dayanıklılık ve güvenlik için tasarlanmıştır. Yumuşak ve aşınmaz sentetik çim dokusu, oyuncuların sakatlık riskini azaltır..

Doğal çim zeminlerin düz olmaması top hızını ve oyuncu hareketlerini kısıtlar, oyun kalitesini ve sporcu performansını düşürür. Suni çim yüzeyler daha düz olduğundan topun sekme oranı her bölgede aynıdır ve oyuncu hareketleri kısıtlanmaz. Suni çimler, sahadaki zemin farklılıklarını ortadan kaldırır, oyunun tutarlılığını ve kalitesini arttırır.

Dizayn Spor futbol suni çimleri, her türlü hava koşulunda kullanıma dayanıklı şekilde tasarlanmıştır. Yağmurlu havalarda kullanıma olanak sağlarken, güneş ışınlarından etkilenmez. Her türlü hava koşulunda ideal bir oyun deneyimi sunar.

Dizayn Spor; açık halı sahalar, kapalı halı sahalar ve nizami ölçülerdeki suni çim sahalar olmak üzere üç farklı çeşit halı saha yapımı gerçekleştirmedir.

0
97

ÜLKE

0
12500

SPOR TESİSİ YAPIMI

0
10000

FUTBOL SAHASI

Açık Halı Sahalar

Açık halı saha, çelik kolonları demir tellerle çevrilmiş üstü açık spor kompleksidir. Açık halı saha, genellikle bahar yaz aylarında ve daha az yağış alan bölgelerde tercih edilmektedir.

Açık halı saha yapımı, az sayıda kişilerin oluşturduğu takımların birbiriyle mücadelesi için düşünülmüş sahalardır. Mini halı sahalar adından da anlaşılacağı üzere diğer sahalara göre daha küçük boyutlardadır. Açık halı sahaölçüleri minimum 20mx40m ve maksimum 30mx50m olarak ölçeklendirilmiştir.

AÇIK HALI SAHALAR

Kapalı Halı Sahalar

Açık halı sahaların aksine kapalı sahaların üstü ve çevresi kapalıdır. Kapalı halı sahalar, özellikle kış aylarında tercih edilmektedir. Hava koşullarından etkilenmeyen kapalı halı sahalarda futbol kalitesi yüksek müsabakalar yapılabilir. Kapalı halı sahalar; Brandalı Kapalı, Sac Kaplama ve Panel Kaplama olarak üç tipte inşa edilmektedir. Kapalı halı saha yapımı konusunda alternatiflerden biri üstü çelik aksamıyla birleştirilmiş mevsim şartlarına göre yanları açılıp kapatılabilen branda ile örtme yöntemidir. Dışarıdan kapalı bir stadyumu andırır.

KAPALI HALI SAHALAR

Nizami Futbol Sahaları

Nizami futbol sahalar, profesyonel futbolcu ve takımlar için inşa edilen, suni çim halı ile kaplanmış futbol için özel bir zemine sahip olan dikdörtgen şeklindeki spor alanlarıdır. Nizami futbol sahaları «FIFA QUALITY» ve «FIFA QUALITY PRO» standartlarına uygun olarak yapılmaktadır. Suni çim nizami futbol sahaları; Uluslararası FIFA standartlarına göre minimum 45x90m maksimum 90x120m ölçülerinde yapılmaktadır.

NİZAMİ FUTBOL SAHALARI

Futbol Sahası Yapım Maliyeti

Açık halı saha, kapalı halı saha ve nizami futbol saha projelerinizi anahtar teslim olarak yapmaktayız. Futbol sahası yapım maliyeti; sahanın ölçülerine, kullanılacak suni çim modeline, çelik aksamı ve PVC kaplı demir tellerin miktar ve kalitelerine göre değişiklik göstermektedir. Tecrübeli Dizayn Spor ekibinden futbol saha yapımı konusunda bilgi ve fiyat teklifi alabilirsiniz.