KAUÇUK ZEMİN KAPLAMA ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

KAUÇUK ZEMİN KAPLAMA ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Kauçuk Zemin Kaplama Çeşitleri Nelerdir?

Kauçuk zemin kaplama, genellikle dış mekanlarda kullanılan esnek, dayanıklı, pratik ve farklı renklerde uygulanabilen bir zemindir. Tartan zemin olarak da bilinir. Farklı çeşitleri bulunan bu esnek zeminin onlarca kullanım alanı mevcuttur.

Kauçuk Zemin Kaplama Çeşitleri:

Üretilmekte olan kauçuk zemin kaplama ürünleri ihtiyaçlara göre şekillenmiştir ve aşağıdaki şekilde 7 ana kategoride sıralayabiliriz;

  1. Yerinde döküm kauçuk zemin (tartan),
  2. Atletizm pisti kauçuk zemin uygulamaları (olimpik),
  3. Karo kauçuk zeminler,
  4. Puzlle kauçuk zeminler,
  5. Parke kauçuk zeminler,
  6. Rulo kauçuk zeminler,
  7. Kauçuk hayvan yatakları (tek, rulo).

Bu yedi kategorideki zeminler, kendi içlerinde farklı renk ve özellik taşıyan çeşitlerde üretilmektedir. Ürünler hakkında daha fazla detay ve kauçuk zemin kaplama fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen firma yetkilileriyle iletişim kurunuz.

Kauçuk Zemin Kaplama Nasıl Yapılır?

Kauçuk zemin kaplama yapımını kısaca anlatmak gerekirse; bu zeminler çeşitlerine göre farklılık göstermekle birlikte genel olarak EPDM ve SBR ganül malzemelerinden yapılır. Bu granül malzemeler, özel kauçuk yapıştırıcı “binder” ile sıcak şekilde karıştırılır ve istenilen kalıba veya yere dökülerek son halini alması sağlanır.

EPDM granül çok çeşitli renklerde üretilmektedir. Özellikle çocuk oyun alanlarında farklı renkler tercih edilmektedir. Renk skalamızdan istediğiniz rengi seçebilirsiniz.

SBR granül sadece siyah renktedir. Bu malzeme genellikle tartan zeminlerde ikincil alt katman olarak veya kauçuk hayvan yatakları için kullanılmaktadır.

Dizayn Kauçuk Ürünleri

Dizayn Spor markası olan Dizayn Kauçuk her türlü tartan zemin üretimini yapmaktadır. Çocuk oyun alanlarına yönelik, dekoratif veya sportif amaçlı kullanım için ve hayvan yatakları şeklinde kulanım amaçlı sağlam ve kaliteli ürünler sunmaktadır.