SUNİ ÇİM HALI GENEL ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

SUNİ ÇİM HALI GENEL ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Suni Çim Halı Genel Özellikleri Nelerdir?

Suni Çim Nedir? Nasıl Yapılır?

Suni çim halı, tufting makinesi ile dokunan bir tür saçaklı halıdır. Sentetik özel yapım yeşil tonlarında iplikler ile dokunur. Bu iplik modelleri ikiye ayrılır; fibrile ve monfilament olarak. Fabrikamızda tam otomatik olarak dokunan yapay çim halılarımız çeşitli hav boylarında üretilebilmektedir. 5mm’den 70mm’e kadar sentetik çimler ürün gamımızda mevcuttur.

A) Dekoratif Amaçlı Suni Çim Halı Genel Özellikleri Nelerdir?

Dekoratif yani peyzaj amaçlı kullanılan sentetik çim halı modellerimiz hem fibrile hem de monofilament ipliklerden üretilebilmektedir. Onlarca model arasından seçim yapabilmek için bizi arayarak destek alabilirsiniz.

1. Dekoratif Fibrile Yapay Çim

Fibrile olarak üretilen dekoratif çim modellerimiz genellikle kısa hav boylarında üretilmektedir. Uygun fiyatlı ürünlerdir. 5mm, 8mm, 10mm, 11mm, 15mm ve 20mm gibi dekoratif yapay çim modellerimiz mevcuttur. Ayrıca bu modeller açık yeşil, koyu yeşil renkte ve kırmızı dekoratif çim halı olarak da üretilebilmektedir. Diğer renklerde de üretim yapabilmekteyiz, farklı renkler için lütfen bizi arayınız.

004-dekorasyon-suni-cim-600x500
004-garden-g-suni-cim-edited-600x500

2. Dekoratif Monofilament Yapay Çim

Doğal çime en yakın görünüme sahip modellerimiz monofilament iplikler ile üretilmektedir. Doğal çim görünümlü suni çim halı üretebilmek için açık ve koyu yeşil özel monofilament iplikler ile birlikte kıvırcık sarı iplikler de bu yeni nesil halılarda kullanılmaktadır.

Türkiye’de 50mm dekoratif çim üreten tek firma olmanın gururunu taşıyoruz.

Dekoratif monofilament serimiz, Türkiye’de ve dünyada peyzaj amaçlı suni çim modelleri arasında lider konumdadır. Üretimimiz 20mm’den 50mm hav boyuna kadar mevcuttur.

B) Sportif Amaçlı Suni Çim Halı Özellikleri Nelerdir?

Sportif amaçlı çim halılar hem monofilament hem de fibrile iplikler ile üretilebilmektedir. Sportif olarak futbol sahalarında, teniskortlarında, golf sahalarında, çok amaçlı sahalarda, çim hokeyi sahalarında, amerikan futbolu ve ragbi sahalarında çok sık olarak tercih edilebilmektedir. Suni çim halı kullanımı bir çok spor federasyonu tarafından resmi olarak kabul edilmiştir. Federasyonlar her spor için belirli sentetik çim zemin standartları belirlemiştir. Örneğin futbol için Fifa 1 Star ve Fifa 2 Star standartları mevcuttur. Tenis için ITF standartları mevcuttur, zeminler teniste hıza göre sınıflandırılmaktadır.

004-proultra-suni-cim-600x500

Futbol için suni çim zemin özellikleri; 40mm, 50mm, 55mm, 60mm hav boylarında olabilir. Yeşil tonları ve kenarda kiremit rengi halılar kullanılabilir. Halı saha yapımı için kullanılır. Amerikan futbolu ve ragbi için de kullanılabilir.

Sentetik tenis kortu için zemin özellikleri: 20mm, 22m, 26mm ve 30mm hav boylarında olabilir. Açık ve koyu yeşi, kırmız halılar kullanılabilir.

Çok amaçlı sahalar için zemin özellikleri: tenis kortu zeminleri ile benzer özelliklere sahiptirler.

Golf için sentetik çim zemin özellikleri: 10mm – 15mm hav boylarında olabilir. Diğer modellerimize göre çok daha sık dokunmuş yoğun özel bir halıdır. Golf oyunu için özel üretilir.